Житло для студента… Аби не на вокзалі

Житло для студента… Аби не на вокзалі

Власне помешкання у Києві - нездійсненна мрія багатьох молодиків, що приїхали підкорювати столицю та її ВУЗи. Однак придбати квартиру в Києві - під силу не кожному дорослому, про студентів - годі й казати. Тому й доводиться шукати альтернативний вихід з положення, а ринок нерухомості пропонує нам таке: оренда квартири чи кімнати, хостел та гуртожиток. Зала очікування на вокзалі - як останній варіант)

Розглянемо запропоноване детальніше з кожного боку, зосередившись на головних факторах вибору для студентів - доступної ціни та відносної комфортності.

Винайняти квартиру в столиці - здавалося б, ідеальний варіант вирішення проблеми. І це очевидно, оскільки мінуси майже відсутні, хіба що вам трапиться настирна хазяйка, що радуватиме вас своїми візитами кожен ранок - та це радше рідкість, аніж повсякчасна практика. А от вартість оренди на місяць може видатись серйознішим недоліком, адже вона складе 3,5 - 5 тис.грн. Для студента це кругленька сума, що відчутно вдарить по й без того порожній кишені. На додачу до цього, власники квартир не дуже охоче здають помешкання студентам.

Орендувати кімнату у квартирі, звісно, порядком дешевше. Але разом із ціною падає і комфортність такого розміщення. Ви не можете знати який вам трапиться сусіда та чи поділите ви спільну кухню й санвузол без скандалів та конфліктів. Також доведеться миритись із тим, що ви знаходитесь на спільній території із чужою людиною, яка має свій розпорядок дня, свої звички та уподобання, що малоймовірно співпадуть із вашими. Та не зважаючи на такі обставини, за кімнату потрібно буде викласти набагато менше - від 1 тис.грн.

Третім варіантом доступного житла в столиці є так званий хостел - європейський гуртожиток-готель. Щоправда українські хостели мало чим схожі на готелі. Хостел являє собою велику 2-ох чи навіть 3-ох кімнатну квартиру, в кожній кімнаті якої розміщено 5-8 двоповерхових ліжок. Атмосферу такого житла можна порівняти з бджолиним вуликом, рух у якому не зупиняється ні на хвилину. Постійна метушня, галас та тіснява - ось що таке хостел по-українськи. На додачу до цього, організатори хостелів запроваджують у них дивні правила: вимагають копії документів, відмовляючись давати розписку, змушують власноруч робити прибирання житлових приміщень. Та при таких розпорядках хостели не надають елементарно вільного простору та охороняємого місця для особистих речей поселенців. Між іншим, вартість проживання у хостелі складе 700-900 грн на місяць.

Коли всі варіанти скінчилися, а ви так і не знайшли гідного для себе, лишається перевірений часами студентський гуртожиток. На щастя, держава забезпечує провінційних студентів "доступним" житлом. Чому в лапках? Бо ти ще спробуй заселитися в таке "доступне житло"! Днями Київ охопила справжня студентська лихоманка. Тисячі першокурсників простоювали години в чергах на заселення до гуртожитків.

Першою і головною причиною студентських заторів є неготовність гуртожитків старого типу прийняти сьогоднішню кількість студентів, адже в порівнянні з ситуацією 20-тирічної давності кількість бажаючих навчатися в Києві збільшилась на 20% - повідомляє Сегодня.

Ясно зрозуміло тільки одне: пропозицій та вараінтів житла в столиці достатньо. Новоспеченому киянину потрібно лише обрати той, що йому по кишені.

Хочеться побажати всім першокурсникам, наснаги, терпіння та щоб житлові питання не відволікали вас від найголовнішого - старанного навчання.

Валерія Камінська

Київ

cпеціально для Univer.tvВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс