Єдиний у світі музей Ігоря Стравінського відкрито в Устилузі

Єдиний у світі музей Ігоря Стравінського відкрито в Устилузі

У м. Устилуг Волинської області відкрили після реставрації музей-садибу Ігоря Стравінського. Особливість музею полягає в тому, що, крім експозиції, у його приміщенні розташована музична школа, а також є концертна зала. Оновлений музей-садиба в Устилузі – наразі перший і єдиний у світі музей, присвячений видатному композитору. У музеї створено унікальну експозицію та відтворено родовід родини Стравінських.

На урочистому відкритті музею були присутні Міністр культури України Леонід Новохатько, голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук, консул Генерального Консульства Республіки Польщі в Луцьку Беата Бживчи, голова Володимир-Волинської районної державної адміністрації Валентин Скуба, а також праправнучата племінниця Ігоря Стравінського – мистецтвознавець Державного центру сучасного мистецтва у Москві Анастасія Козаченко.

«Приємно відзначити, що ми відкриваємо перший та наразі єдиний у світі музей видатного композитора, – зазначив у своєму вітальному слові Міністр культури Леонід Новохатько. – Стравінський жив у Швейцарії, Франції, США, Італії. Але тут, в Устилузі, написав свої найкращі твори, зокрема «Весну священну», від дня створення якої цьогоріч минає 90 років».

Подякувала українцям за те, що вони пам’ятають і шанують композитора, його праправнучка Анастасія Козаченко. Вона висловила сподівання, що російська влада, надихнувшись прикладом волинян, також відкриє музей Стравінського в Санкт-Петербурзі.

Губернатор Волинської області Борис Клімчук у своєму виступі подякував реставраторам, які максимально зберегли автентичність будівлі, відновивши внутрішні приміщення, добудувавши зруйнований другий поверх, вкривши дах черепицею та відновивши фасад, орієнтуючись на збережені фото. «Завдяки наполегливості реставраторів було виконано доручення Президента України Віктора Януковича. На реставрацію та ремонт пам’ятки виділено майже 3,9 млн грн, з яких 2,9 млн грн – це кошти державного бюджету, а решта – обласного», – повідомив Борис Клімчук.

Урочисте відкриття музею-садиби завершилося концертом у відреставрованій залі, де звучали твори Ігоря Стравінського у виконанні лауреатів багатьох міжнародних конкурсів: Світлани Концедалової, Петра Лаула та Павла Райкеруса.

Довідково:

Видатний композитор Ігор Стравінський (1882–1971) працював в Устилузі щоліта з 1907 по 1914 роки. За висловом композитора, Устилуг був «райським куточком для творчості». У цьому волинському містечку він написав 16 музичних творів, зокрема створив свою першу роботу – фантазію для оркестру «Феєрверк».

Будинок, у якому жив і працював композитор, споруджено 1907 року за проектом самого Ігоря Федоровича. Будівля є пам’яткою історії національного значення (взята під охорону держави постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.09 №928, охоронний № 030006-Н).

Прес-служба

Міністерства культури України


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс