Студентські моделі виходять на трасу

Студентські моделі виходять на трасу

Впродовж кількох останніх років у НУ “Львівська політехніка” значного поширення набули такі перспективні напрямки науково-дослідницької діяльності студентів як робототехніка та фотоніка. А торік молода команда кафедри фотоніки виборола першість у міжнародних змаганнях, що проходять за регламентом ROBORACE. Тоді ж уперше тут провели й представницькі міжнародні перегони автономних роботів на Кубок Львівської політехніки, у яких взяли участь 15 команд з України та зарубіжжя. Цьогоріч означені змагання відбудуться 18 травня 2013 року.

Автороботи на трасі подібні на іграшкові радіокеровані автівки. Проте рухаються такі іграшки без допомоги їхніх власників. Адже керує ними штучний інтелект. А змагаються роботи за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг. Кожен з розробників переслідує футуристичну мету: створити диво-автомобіль, який би автоматично, без втручання людини возив нас трасами.

Як наголошує проректор з науково-педагогічної роботи університету професор Дмитро Федасюк, в сучасному світі розвиток саме цих різновидів підготовки кваліфікованих розробників відбувається наростаючими темпами. Про це, зокрема, свідчить поява щораз досконаліших роботів. В Україні останнім часом великої популярності набули змагання з перегонів автономних роботів за регламентом ROBORACE, котрі є достатньо видовищними й разом з тим доступними для аматорів.

Чи не визначальним чинником успіхів у змаганнях є знання з фотоніки, оскільки саме це визначає, що і як буде «бачити» робот – підкреслює завідувач кафедри університету, голова оргкомітету з проведення Кубку Львівської політехніки професор Ярослав Бобицький.

Під час проведення Кубку будуть продемонстровані як розробки профільних кафедр університету, так і досягнення учнів — членів секції робототехніки та фотоніки Львівської обласної Малої Академії Наук. Це дозволить залучити до перегляду змагань школярів, що сприятиме їхній професійній орієнтації, а університет матиме змогу відібрати для навчання найкращих абітурієнтів, які, власне, цікавляться саме робототехнікою.

Ігор Галущак

Львів

спеціально для Univer.tvВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс