У «Львівській політехніці» ні скорочень, ні позбавлення студентів стипендій не буде!

У «Львівській політехніці» ні скорочень, ні позбавлення студентів стипендій не буде!

На зборах трудового колективу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки (ІТРЕ) НУ «Львівської політехніка» чисельні присутні зацікавлено вислухали звіт очільника цього навчально-наукового підрозділу професора Івана Продіуса щодо діяльності згаданого інституту за п'ять останніх років.

Адже порівняно з іншими навчально-науковими інститутами ІТРЕ займає передові позиції у науково-дослідницькій діяльності, виконує значний обсяг бюджетної наукової тематики, а також за господарськими угодами з підприємствами та установами. Тутешні науковці мають найбільше надрукованих праць у престижних світових журналах. А за минулих 5 років тут захистили 12 докторських і 49 кандидатських дисертацій.

Водночас, думку очільника ІТРЕ, профорієнтаційна робота серед учнів середніх шкіл по залученню їх на навчання в інститут не є вельми успішною. Відтак, чимало студентів, навіть зарахованих на перший курс, мають низький прохідний бал. Отож, невипадково торік відраховано за неуспішність 70 студентів. З кожним роком зменшується й кількість студентів-контрактників. Проте попри певні недоліки, випускники ІТРЕ серед усіх інших інститутів «Львівської політехніки» щонайперше працевлаштовуються, щоправда, не завжди за спеціальністю. А кращі випускники інституту нині успішно працюють у провідних фірмах світу.

Тому Іван Продіус, котрому колектив висловив переважаючу довіру на подальше керівництво інститутом, викладаючи власну програму, зробив акцент на перетворення інституту з навчально-наукового на науково-навчальний. Головне - інноваційні розробки, вдосконалення навчальних програм відповідно до запитів ринку праці та запровадження нових спеціальностей.

У зборах трудового колективу інституту взяв також участь і виступив ректор Львівської політехніки й водночас професор інститутської кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювання Юрій Бобало. Промовець говорив не стільки про проблеми інституту, скільки про загальноуніверситетські. Відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту» аудиторне річне навантаження на викладача зменшено з 900 годин до 600. Тому окремі викладачі занепокоєні тим, що незабаром в університеті будуть скорочуватися штати. Ректор натомість категорично відкинув подібні побоювання. Ніякого скорочення не буде. Інша річ, що треба переглянути доцільність тих чи інших дисциплін. Так склалося, що є такі навчальні курси, де викладачі читають лекції лише для 15-20 студентів! Відтак, треба об'єднувати дисципліни і читати лекції для потоку в 200-300 студентів з різних споріднених інститутів.

Щодо ж до залучення додаткових коштів Юрій Бобало висловився однозначно: «Не сподівайтеся на бюджетне фінансування наукових робіт. Залучайте кошти, гранти в межах програм Європейського Союзу «Горизонт-2020», «Еразмус +» та інших». Торкнувся він і питання екстернату та заочної освіти. Попри те, що ця категорія студентів платить за навчання, не можна ігнорувати якість їхніх знань. Адже заочники отримують такий же диплом державного зразка.

Ректор також висловив сумнів у доцільності збереження так званих «вільних тижнів» у графіку навчання. Він наголосив на необхідності продовжити розпочату боротьбу із плагіатом у дипломних роботах студентів і дисертацій науковців. Для цього в університеті вже розпочали створювати бази даних.

Він також наголосив, що впродовж 2014 року не було жодного випадку затримки зарплат і стипендій, хоча інші ВНЗ мали такі проблеми. Отож надія, що фінансову стабільність буде збережено і в новому році.

Ігор Галущак

Фото прес-служби «Львівська політехніки»

ЛьвівВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс