Затримка у видачі дипломів. Міф чи реальність?

Затримка у видачі дипломів. Міф чи реальність?

Цього року чи не кожен студент-випускник стикнувся з проблемою затримки видачі дипломів про вищу освіту. Цей факт зіпсував і плани, і нерви.

Урочисті випускні вечори пройшли вищими навчальними закладами України у кінці червня, а документи про закінчення навчання студенти отримали лише у кінці липня, коли вступна кампанія 2015 року добігла кінця. Чи то через недбалість самих ВНЗ, чи через затори у роботі єдиної державної електронної бази з питань освіти, яка «тягнула» з присвоєнням особистих реєстраційних номерів дипломів, випускники перших освітніх ступенів втратили багато шансів далі продовжити освіту. Занепокоєння магістрів взагалі не можна передати словами. Провчившись кілька років в університеті, старанно вдумуючись у навчальну програму, та сплативши за це кругленьку суму грошей, на випускному вони отримали листівки з вітанням про успішне закінчення навчання.

Освітяни запевняли, що то держава винна у затримці, та зайшовши на сайт Міністерства освіти і науки України, можна знайти іншу інформацію. У цьому році дипломи вперше виготовляються по-новому – згідно Закону України «Про вищу освіту», який Верховна Рада прийняла торік. Тепер навчальні заклади самостійно виготовляють документи про вищу освіту державного зразка, до того ж, вони тепер не обов’язково мають бути пластиковими. Така процедура мала б скоротити термін видачі до кількох днів, та чомусь трапилося навпаки.

Що ми маємо? Затримку видачі дипломів, паперові документи без відповідних захисних знаків, додатки на звичайних друкованих листках та втрачений час для вступу до іншого навчального закладу з метою підвищення рівня освіти (до тих же університетів можна було подавати документи без диплома). Усі видані документи є дійсними, а справжній диплом чи ні, можна перевірити через загальнонаціональну систему «Освіта», сайт www.osvita.net, головне, що номера тепер присвоєні.

Звісно, не усі виші стикнулися з такими проблемами. Коледжі перші оговталися та відпустили своїх студентів далі. Сподіваємося, що у наступному році таких проблем не виникне.

Анна СЛАСТІНА

Київ

спеціально для Univer.tvВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс