Яким чином фотографія впліває на формування погляду на прикладі 50 найкращих фотографій National Geographic

Яким чином фотографія впліває на формування погляду на прикладі 50 найкращих фотографій National Geographic

Скільки перспектив у фотознімків… Вони зупиняють мить, дають змогу згадати старі події, людей, емоції, і в той же час постійно відкривають все нові і нові обрії нашої уяви, мислення і пам`яті. Та однією з найбільш важливих, є можливість перенестися у минуле чи місця, де ніколи не були.

DSC_0852.jpgСаме добірка 50 найкращих фотографій National Geographic, представлена у музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, переносить нас у різні куточки світу, звідки родом кожна зі світлин. Виставка приурочена до 125 річниці заснування Національного географічного товариства США, яке і видає знаменитий журнал, який відтепер випускається і в Україні. До неї увійшли вибрані, з найбільш пам’ятних і знаменитих, фотографії за всю історію існування видання. Та варто зазначити, що аби таки перенестися у ту атмосферу і події, доведеться вистояти кількасот метрову чергу. Навіть важко пригадати, коли бачила такий ажіотаж до подібного роду заходів, але не зважаючи на те, що це затримувало моє знайомство з вже улюбленими фотографами та їх ще невідомими мені знімками − це не може не радувати. Адже, яке б активне життя ми не вели і скільки б не подорожували, ми б ніколи не побачили на власні очі того, що представлено на цій виставці. Це сум та щастя, страх та сльози, жахливі кадри катастроф та захоплюючі знімки тварин.

Тут і знаменитDSC_0760.jpgа «Афганська дівчина», «Пилова буря» та «Палаючі нафтові поля» Стіва Мак-Каррі, і знакові кадри Джейн Гудолл, і шимпанзе Майкла Ніколса, і ніколи не бачені пейзажі Мекки Томаса Дж. Аберкромбі.

Особливістю цієї виставки є шанс дізнатися історію знімків, адже часто ми не можемо зрозуміти та правильно трактувати події, які зображені на фото. Але завдяки такому ноу-хау, ми отримуємо таку собі «інформацію з перших уст», а також можемо побачити послідовність фотографій, які довелося зробити фотографу, перед тим, як зняти «ідеальний кадр».

Наприклад, коли у 1991 році іракські війська відступали під натиском коаліційної армії, підпалили нафтові поля в Кувейті, Стів Мак-Каррі зафіксував чорний дим, жах та спустошення, що трапилося потім. За його словами, це видовище верблюдів та диму демонструє «вплив на довкілля не самої війни, а її наслідків». А про зображення пилової бурі говорить наступне: «Це був 1983 рік, я їхав в таксі. З ясного і сонячного день за мить перетворився на запилений та тьмяний. Спершу я кинувся захищати обладнання, але потім збагнув, що DSC_0768.jpgтреба вибратися назовні і зробити декілька кадрів. Нову камеру завжди можна купити, а ось гарні знімки – це рідкість. Дихати було дуже важко, я нічого не бачив і просто намагався зробити пару кадрів, зберігаючи самовладання. Я пробув там дві чи три хвилини. А потім буря минула і все скінчилось.»

У кожної з 50 представлених фотографій своя історія, трагічна або радісна, але всі вони спонукають замислитися над, тим що ми приносимо у цей світ і що залишиться після нас.

Ельміра Гумбатова

Київ

спеціально для Univer.tv


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс