Що таке ЗНО в України в 2013 році

Що таке ЗНО в України в 2013 році

Через кілька тижнів розпочнеться нова епопея зовнішнього незалежного оцінювання. І знову всі абітурієнти країни (понад 320 тисяч) будуть наполегливо повторювати матеріал в останні дні та перевіряти маршрут проїзду до пункту тестування. Від результатів ЗНО залежить подальше майбутнє кожного абітурієнта, оскільки високі бали дадуть їм змогу навчатися в омріяному ВНЗ на бюджеті.

Загалом, у цьому році, як і в попередньому, Український центр оцінювання якості освіти дозволив майбутнім студентам складати тестування лише з чотирьох предметів. Минулорічна практика показує, що це ефективно: загальна явка абітурієнтів на пункти тестування збільшилася на 10%. Також таке нововведення посприяло економії державних коштів.

Цього року стартуватиме першим ЗНО з хімії (3 червня). Також абітурієнти матимуть нагоду скласти тестування з обраних предметів у такі дні:

5 - 6 червня – українська мова та література;

8 червня – іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська);

10 червня – російська мова;

12 -13 червня – математика;

15 червня – географія;

17 червня – всесвітня історія;

19 – 20 червня – історія України;

22 червня – фізика;

25 червня – біологія;

27 червня – світова література

Школярі, які проходили пробне ЗНО, вже мають певне уявлення, як відбуватиметься процедура справжнього тестування. Іншим абітурієнтам залишається лише задавати питання «що?», «як?» та «де?». Однак, не такий страшний чорт, як його малюють. Потрібно знати лише деякі нюанси проведення ЗНО-2013.

У 2013 році УЦОЯО вирішив враховувати кількість людей, які виявили бажання пройти ЗНО по тому чи іншому предмету, регіон проживання і мову тестування. Інформація про місце, дату й час початку проведення ЗНО по кожному предметів буде зазначена в запрошенні-перепустці, яке розішлють поштою не менш ніж за три тижні до початку самих тестів.

Також абітурієнти можуть роздрукувати необхідні документи зі своїх інформаційних сторінок, розміщених на сайті УЦОЯО. Адреси пунктів тестування розміщені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Варто заздалегідь визначити маршрути проїзду та не надіятися на інтуїцію, оскільки час початку проведення ЗНО – 11-а година ранку.

Перед тим, як їхати до пункту тестування, не забудьте перевірити, чи Ви взяли документи – паспорт, запрошення-перепустку та Сертифікат. Якщо ж не буде навіть одного документа, Вас не допустять до складання тестування. Ні сльози, ні істерики тут не допоможуть.

Будьте готові до того, що на пункті тестування Вас «зустрінуть» металошукачі та камери спостереження. Бажано, щоб на тілі не було металевих прикрас, щоб уникнути зайвих незручностей. Мобільний телефон краще вимкніть на час тестування. Було багато випадків, коли абітурієнт майже завершив роботу, як тут раптом дзвонить телефон. Результат просто анулюють. Нічого страшного, якщо це запасний предмет і він Вам не потрібний для вступу. А якщо українська мова та література? Через таку легковажність залишиться лише один вихід - чекати наступного року.

Крім документів, абітурієнт має право взяти з собою ручку з чорнилом чорного кольору, щоб заповнювати бланки відповідей, та невеличку пляшку прозорої води. Деякі учасники ЗНО намагаються так списати, попередньо на етикетці написавши історичні дати чи математичні формули. Звичайно, всі хочуть мати хороші результати, однак це великий ризик. В аудиторії будуть знаходитись два інструктори , які можуть зловити Вас на гарячому, а потім і анулювати Вашу результат. І не списуйте в когось. По-перше, ніхто не дасть гарантію, що та людина знає більше, ніж Ви. По-друге, варіанти завдання можуть розташовуватись в іншому порядку, тобто у Вас відповідь під однією літерою, а в людини – під іншою. Краще пишіть те, що самі знаєте. Не так образливо буде потім. Якщо ж Ви бачите, що хтось інший списує, а інструктори роблять вигляд, що не помічають або вони самі допомагають учаснику ЗНО, Ви маєте повне право на виході із пункту тестування розповісти про порушення громадському спостерігачу.

Ті абітурієнти, які не зможуть прибути до пункту тестування з поважної причини, зможуть зареєструватися на додаткову сесію. Вона триватиме з 4 по 11 липня. До поважних причин, які перешкодили абітурієнту взяти участь у зовнішньому оцінюванні, належать:

· Участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що включені до офіційних заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства культури і туризму України.

· Захворювання в період проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено довідкою форми 095/о або копією листка непрацездатності.

· Смерть рідних по крові або по шлюбу.

· Стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.

· Інші виняткові обставини, що унеможливили участь абітурієнта в проходженні зовнішнього оцінювання.

Часто на додаткову сесію сподіваються і ті абітурієнти, які отримали низькі результати ЗНО або ті, які не змогли прийти через весілля подружки, яке буває лише раз у житті. Для них це й може поважні причини, а от для представників УЦОЯО це лише несерйозні речі.

ЗНО-2013 відрізнється також від попередніх тим, що кількість тестових завдань буде скорочено, щоб підвищити їхню якість і уникнути вгадування відповідей. Відповідаючи на критику щодо скорочення кількості тестів по деяких предметах, у якому низка експертів побачила недостачу завдань у цілому, директор УЦОЯО Ірина Зайцева заявила, що банк тестів, навпаки, постійно поповнюється. "Міністр Дмитро Табачник оголосив, що через два роки ми повинні створити повноцінний банк тестових завдань. Так що завдань вистачить всім", - пояснила вона.

Наприклад, по фізиці число завдань скоротилося з 36 до 34 за рахунок завдань із вибором однієї правильної відповіді - тобто там, де абітурієнти могли його вгадати. При цьому значимість тестів, що вимагають самостійного написання числової відповіді, була збільшена.

Крім фізики, кількість завдань буде скорочено в тестах по історії України й всесвітньої історії - з 60 до 55. Відповідно, скоротився й час на їхнє проходження - з 150 до 135 хвилин.

У тестах з англійської мови кількість комунікативних ситуацій скорочено з 4 до 3. Крім того, вилучений критерій оцінювання "Логічність і послідовність викладу" і переглянута система оцінювання власного висловлення за критеріями "Лексика й граматика".

Можливо, вдасться уникнути тієї ситуації, яка сталася торік. Тоді у тесті з історії України перша сесія було зафіксовано декілька завдань з 2009 року, а у тесті з української мови та літератури друга сесія було завдання пробного завдання. Це ставило абітурієнтів в нерівні умови і аж ніяк не сприяло довірі до УЦОЯО.

Деякі абітурієнти цікавляться: «Чи правда, що якщо прийшов на тестування, отримуєш 100 балів?» У певній мірі – так, однак 100 балів дорівнюють результату 0. І не варто до цих 100 балів додавати кількість правильних відповідей. Бал ЗНО з певного предмету вираховується за певною шкалою, яка щороку змінюється. Оскільки все залежить від того, яка кількість абітурієнтів здавала цей предмет та їхніх результатів. Чим більше тих людей, які склали тестування на 200, тим нижчі результати в інших і навпаки. Часто навіть є різниця в балах між першою та другою сесіями, тому не дивно, що ті люди, кому пощастило менше зі шкалою, звинувачують УЦОЯО у несправедливому ставленні до них.

Загалом, обробка бланків відповідей та визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання учасників зовнішнього тестування здійснюватиметься з 4 червня по 5 липня 2013 року.

Перевірка тестових завдань з розгорнутою відповіддю (українська мова та література, іноземні мови, російська мова) буде проводитись з 07 червня по 20 червня 2013 року.

Оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання кожного учасника основної сесії буде здійснюватись у період з 18 червня до 07 липня 2013 року.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з 21 червня 2013 року.

Загалом, ЗНО – це непростий період для кожного абітурієнта. Воно потребує моральної підготовки, щоб не наробити дурниць; хорошої пам’яті, щоб не забути про документи. Однак це також хороший шанс вступити до ВНЗ без хабарів, познайомитися з іншими людьми. Тому готуйтесь до складання тестів та вчасно прибувайте до пунктів тестування. 

Отже Ваше майбутнє – у Ваших руках!

Вікторія Теравська

Київ

cпеціально для Univer.tv


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс