Програма ім. Фулбрайта тепер доступна і українським студентам

Програма ім. Фулбрайта тепер доступна і українським студентам

Кому б ще підтримувати українських студентів, як не американському урядові? Тепер освітня програма ім. Фулбрайта доступна і українським студентам. Міністр освіти нашої країни Д. Табачник разом з послом Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Р. Пайєтт підписав Меморандум, який констатує запровадження в Україні Освітньої програми ім. Фулбрайта в галузі науки і техніки.

Нова програма під назвою «Фулбрайт-STEP» профінансує повістю навчання десяти українських студентів-старшокурсників в вузах США. Програма доступна для студентів, котрі навчаються за спеціальностями в галузях математики, техніки, точної науки. Власників стипендії будуть обирати за прозорою і відкритою процедурою на конкурсній основі. Сама процедура складатиметься з проведення двонаціональною комісією експертів співбесіди, а також з попереднім поданням письмової заявки. Вищі навчальні заклади для українських студентів будуть обрані за погодженням Міністерства освіти і науки України системою програми ім. Фулбрайта.

Треба сказати, що Програма імені Фулбрайта – це найпрестижніша та найстаріша міжнародна програма обміну студентами та вченими за фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів Америки. Сьогодні Америка за даною програмою співпрацює з більше ніж 155 країнами світу. В Україні програма ум. Фулбрайта була відкрита ще на початку 1992 року. З того часу близько 700 поважних учених, молодих викладачів та студентів з України здійснили навчання чи академічні дослідження в США. Випускники програми в 1999 році стали засновниками Українського Фулбрайтівського товариства. Крім того, випускники Програми імені Фулбрайта матимуть деякі привілегії на Батьківщині, а саме: організаційну та фінансову підтримку для проведення семінарів, конференцій, круглих столів, зможуть брати участь у різноманітних наукових заходах не тільки України, але й в усьому світі. Також зможуть публікувати свої монографії та науково-дослідні статті.

Програма є насправді корисною, особливо для українських студентів, оскільки дає шанс навчатись у престижних вузах Америки. Тобто, українські вищі навчальні заклади Києва, Львова, Харкова та ін. також відомі на світовій освітній арені і можуть дати якісні знання студентам. Але, по-перше, навчання за кордоном дасть можливість досконало вивчити свою спеціальність, порівнюючи дослідження тамтешніх вчених, вивчаючи специфіку, особливості і різні підходи до проблеми. По-друге, як часто буває, розум без грошей в наші дні не завжди цінується. Тому тепер справді обдаровані студенти, не витрачаючи на хабарі чи дороге навчання тисячі доларів, можуть спокійно розвивати свої навички, знання та здійснювати нові дослідження. Треба сказати велике «спасибі» розвиненій Америці за турботу про талановитих та здібних студентів усього світу, бо хто ж ще подбає про українську освіту як не далекі західні Штати?!

Субота Галина

Запоріжжя

спецiально для Univer.tv


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс