Дорога на Захід

Дорога на Захід

Навчання за кордоном – мрія чи реальність? Перед кожним випускником випадає вибір вищого навчального закладу. Одні й мріяти не можуть про закордон, а інші – скептично відносяться. Хотілося б детальніше розібратися з навчанням за межами Батьківщини.

Існує два випадки виїзду на навчання за кордон. Перший – запланований, як мінімум підготовка студента за рік до навчання , то означає серйозну підготовку підлітка до самостійного життя в чужій країні - глибоке вивчення мови, традицій. Другий – більшість студентів виїздить спонтанно, почувши в школі чи від знайомих про добре розрекламовані організації, маючи на підготовку літо.

Щороку зростає інтерес до зарубіжної освіти, але дивно те, що офіційної статистики щодо кількості українців, які їдуть навчатися за кордон немає.

"За міжурядовими та міжвідомчими угодами, щорічно їде вчитися за кордон близько 200 осіб. В рамках прямих угод між українськими та закордонними ВНЗ, щорічно близько 4 тисяч осіб відряджається за кордон. За бюджетною програмою навчання і стажування у закордонних ВНЗ, минулого року рекомендовано на навчання або стажування за кордоном 353 особи", – повідомила депутат Лілія Гриневич

Якби була статистика студентів, які виїхали за кордон отримати якісну освіту – то б це були б тисячі українців. Молоде покоління виїжджає навчатися в більшості випадків на бізнес чи туризм. Бізнес,тому що престижно, чи батьки хочуть забезпечити дітям «зоряне майбутнє». А туризм – у першу чергу Євросоюз оплачує половину вартості навчання, а вже по-друге – інтерес до подорожей і ненависть до рутинної праці.

У багатьох випадках навчання за кордоном, щодо освіти є вигіднішим. Найголовніше – диплом європейського зразку і практика, яку студент проходить перед закінченням бакалавру, це дає можливість відразу влаштуватися працювати. Адже всім відомо, що роботодавці потребують працівників зі стажем. До іноземних студентів на першому курсі ставляться поблажливо, допомагають опанувати швидше мову, але тільки тим, хто насправді заінтересований в якісній освіті. Найважче, що чекає студента – це мовний бар’єр, тому навчальні заклади роблять спеціальний курс мови, який триває один рік, щоб іноземці відчували себе впевненіше і старалися опанувати мову швидше.

Олена Зінченко

спеціально для Univer.tv 


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс