Спілка ректорів ВНЗ України спростовує інформацію про обмеження прав російськомовних вступників в АРК та закликає політиків не спекулювати на мовному питанні у вищій школі України

Спілка ректорів ВНЗ України спростовує інформацію про обмеження прав російськомовних вступників в АРК та закликає політиків не спекулювати на мовному питанні у вищій школі України

До Міністерства освіти і науки України надійшла заява Спілки ректорів вищих навчальних закладів України.

У заяві йдеться:

«У зв'язку з тим, що окремими сепаратистськи налаштованими політиками України та російськими політиками поширюється інформація про обмеження прав російськомовних вступників до вищих навчальних закладів України, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України заявляє, що така інформація є неправдивою.

Відповідно до нормативних документів зовнішнє незалежне оцінювання із шкільних конкурсних предметів при вступі до вищих навчальних закладів України проводиться за вибором вступника кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами, але з обов'язковим тестуванням з української мови як державної, що вивчається у кожній українській школі незалежно від мови навчання.

У вищих навчальних закладах навчальний процес здійснюється з урахуванням мовної ситуації. Зокрема, у вищих навчальних закладах Автономної Республіки Крим 80-95 відсотків навчальних дисциплін викладається російською мовою, у місті Севастополі – виключно російською мовою.

Звертаємося до політиків надалі не вдаватися до поширення неправдивої інформації про мовне питання у вищій школі України.

Президент Спілки ректорів

вищих навчальних закладів України Л. В. Губерський»

Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс