Живи яскраво у ритмі ФРІ

Живи яскраво у ритмі ФРІ

Що пересічна людина може сказати про молодіжний рух в Україні? Напевно, не дуже багато. Велика кількість об’єднань чи організацій залишаються у тіні соціальних мереж чи модних європейських рухів. І ось сьогодні я хочу представити Вам досить яскраву, на мій погляд, українську організацію - Фундацію Регіональних Ініціатив або просто – ФРІ.

Мені пощастило поспілкуватись із головою медіа-служби ФРІ Світланою Охович:

- Світлано, розкажіть хто такі ФРІшники? Чим вони займаються? Чим дихають і живуть?

- Фундація Регіональних Ініціатив – це організація, що об’єднує сотні людей по всій Україні. Навіть можливо якась субкультура молоді , яка цікавиться соціальним життям, має стійку громадську позицію. Тобто ми, ФРІшники, розуміємо і впевнені у тому, що не тільки члени ФРІ, а молодь в цілому, є рушійною силою змін в українському суспільстві, змін на краще.

Ми часто проводимо різні компанії, флешмоби, освітні тренінги та майстер-класи. Вони допомагають українській молоді дізнатись дійсно цікаві речі, розширити свій кругозір, зрозуміти у якому напрямку треба рухатись надалі. Варто відмітити таке явище як ФРІшні табори. Зараз літо і тому наша увага спрямована саме на них. В цьому році їх сім: у різних мальовничих куточках України. Найперше, що стається з людиною, яка відвідала табір, - це поворот у баченні цього світу і України зокрема. Я не хочу сказати, що ми докорінно змінюємо щось в людині чи зриваємо кришу. Ні! Просто ми розказуємо, що в нашій державі всі процеси, іноді, відбуваються значно простіше ніж здається і всі ці академічні, бюрократичні забаганки набагато ускладнюють уявлення про можливості та шляхи саморозвитку.

- Отже, ФРІ – організація багатогранна. Але чи є галузі на які ви більше звертаєте увагу?

- Здоровий спосіб життя і освіта - це, мабуть, такі дві провідні позиції.

- А як давно функціонує ФРІ?

- Вже 10 років. Перший осередок з’явився в Ужгороді. А ось у Харкові ФРІшці в лютому виповнилося 9 років.

- Добре, чи багато ФРІшників взагалі ? Яка чисельність ФРІ в Україні ?

- Якщо говорити про людей, які пройшли ФРІ, приймали участь в акціях протесту, культурних заходах, то це близько десяти тисяч осіб. Зокрема у Харківській ФРІшці близько 60 людей: дійсно активних членів, які займаються тими чи іншими проектами.

- Розкажіть, будь ласка, про структуру ФРІ.

- Майже кожна ФРІшка складається із освітньої служби, медіа-служби, міжнародної служби і т.д. В Донецьку є бізнес департамент, який займається фандрайзингом. Тобто постійно налагоджує зв’язки з місцевими бізнесменами та підприємцями.

- Все ж таки, яка місія ФРІ? Її головне завдання?

- Якщо казати про місію ФРІ - це однозначно виховання молоді, яка розуміє куди треба рухатись, також це розширення національної свідомості та кругозору. Наприклад, якщо тобі цікава міжнародна діяльність і ти хочеш побачити світ, поспілкуватись з іноземцями, ми дамо тобі таку можливість. Зараз у нас активно діє міжнародна служба, яка співпрацює з іншими молодіжними організаціями по всьому світу. Наразі ми готуємо проект у Азербайджані, тільки-но закінчився проект в Уельсі. ФРІшники їздять фактично по всьому світу з планами розвитку інтеграційних ініціатив, частково екологічних тощо.

- ФРІ – організація всеукраїнська. Але виникає питання: чи у кожному місті є ваш осередок ?

- Майже у всіх обласних центрах. Зараз це понад двадцять регіональних ФРІ.

- А якщо, наприклад, у невеликому містечку чи навіть селищі немає ФРІшки, але є людина чи група людей, які прагнуть стати частиною Фундації, ви допомагаєте у таких випадках?

- Звісно. Для створення нових осередків існує спеціальне керівництво. Схема «побудови» нових центрів пропрацьована і закріплена у принципі законодавством. І ми з радістю допомагаємо і підтримуємо таких ініціаторів.

- Світлано, а якщо згадати минуле, які наймасовіші чи найяскравіші проекти, івенти ви проводили? Що запам’яталось найбільше?

фрі2.png- Напевно, наймасовішими були акції протесту проти законопроекту, який зобов’язував студентів платити гроші за здачі лабораторних робіт, сесій. Тоді у Харкові ця акція зібрала понад 100 людей. Також, ще раз хочу згадати ФРІшні табори. Останній зібрав понад 60 молодих людей з Харкова, Києва, Сум, Кам’янець-Подільського, Донецька, Луганська. Багато людей відвідують вуличні університети – це виступи цікавих особистостей просто посеред міста.

Яскравим видався тиждень ірландського кіно. Ірландія взагалі схоже на Україну своєю історією, подекуди атмосферою. І ось на такому заході ми презентували незалежне ірландське кіно, деякі арт-хаусні фільми. Все це допомогло краще зрозуміти Ірландію, поринути у атмосферу кіномистецтва. Також регулярними у нас є базові ФРІ-школи . Це дводенні заходи на яких проводяться тренінги та майстер-класи, зокрема на тему громадської діяльності.

- А які плани на майбутнє? Можете поділиться із читачами?

- Звичайно. 1 серпня у Харкові ми плануємо поставити і урочисто відкрити першу в Україні ШАФУ БУККРОССИНГУ . (Буккроссинг — це процес визволення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес). Це буде звичайна дерев’яна шафа, але із надзвичайною місією.

- Тепер, напевно, найважливіше питання: як стати ФРІшником? Чи є вікові обмеження? Взагалі якісь обмеження?

- Почну з того, що ФРІшка - це студентська організація, але школярів 10-11 класів ми теж приймаємо. Власне, людей з 16 років. Для того щоб стати ФРІшником треба заповнити анкету на нашому сайті. Після того, тобі відповість голова чи хтось з осередку , запросить на засідання правління. Кожен новенький має пройти невеличкий випробувальний термін, але в цьому не має нічого складного, адже поруч завжди буде знаходитися ФРІшник, який допоможе вирішити те чи інше питання.

- Я прочитала на вашому сайті, що новичку требу зробити проект, щоб потрапити до ФРІ .

- Це не обов’язково. Звісно, якщо ти маєш якісь ідеї, теми для проектів, ми допоможемо втілити їх у життя. Але, як правило, спочатку людина допомагає іншим ФРІшникам, бере участь у акціях і т.д.

- Тобто, якщо в людини є ідеї щодо, можливо, культурного розвитку міста чи університету, ви допоможете їй ?

- Так, безсумнівно! І це стосується не тільки культурної сфери. Це і екологія, і просвітницька діяльність, лавочку надворі ми теж допоможемо поставити.

- Світлано, роблячи висновок, розкажіть про найголовніші, на вашу думку, здобутки ФРІ, саме у соціальній сфері.

фрі1.png- Це, звісно, дуже складне питання і відповісти на нього із стовідсотковою впевненістю я не можу, бо все це дуже суб’єктивно, але хочу сказати, що сам процес виховання різносторонньої, культурно освіченої людини, молоді, що підтримує здоровий спосіб життя та прагне чогось досягти у своєму житті – це і є наш головний здобуток. Кожна організація хоче покращити щось в країні чи соціумі, ми не виняток, тож кожен маленький крок людини сьогодні, великі зміни у суспільстві завтра.


Демченко Юлія

Харків

спеціально для Univer.tv


Возврат к списку


Не указан форум для отзывов.

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс