«Тренди» відпочинку сучасної молоді

«Тренди» відпочинку сучасної молоді

«Зробив діло – гуляй сміло!» - пам’ятаємо ми, напевно, ще з дитинства, коли мама спершу вчила зробити щось, виконати якесь завдання, а потім зі спокійною душею та чистою совістю зануритися у вир веселощів та дитячих розваг. Роки минули, діти виросли, а приказка залишилася у свідомості і часто дає про себе знати. Та мама вже не зможе контролювати твої дії настільки пильно, тому першу частину інколи можна і прикрити долонькою, оскільки друга більше до вподоби. Ось тут і починається …

Як відпочиває сучасна молодь? Звичайно, у кожного свій погляд на розваги і відпочинок. Для когось «повисіти» в клубі, випити одну-другу склянку алкогольно-освіжаючого коктейлю і мало не звалитися із ніг від шалених нічних танців – найбільш прийнятний варіант. Проте, на щастя, відсоток молодих людей, котрі притримуються такої думки невеликий. Сучасний світ у силу свого прогресу пропонує нам просто небачений спектр варіантів, як можна гарно провести своє дозвілля. І це є дуже важливим вибором, оскільки наш вільний час , як ми його організовуємо, куди спрямовуємо - є складовою розвитку особистості, однією із тих цеглин, якими ми закладаємо фундамент свого духовного світу. Але це все із розряду «високих матерій». Тому, простіше кажучи, що-що, а відпочивати юнаки та дівчата вміють чи не найкраще з усього. Тож давайте простежимо популярні «тренди» молодіжного відпочинку.

Кафе, піцерії, паби – це ті заклади, де відвідувачами найчастіше є саме молоді люди. Особливо коли навчальний тиждень приходить до завершення, там просто не знайти вільного місця. Хоч у таких закладах можна і непогано розслабитися, відпочити, проте слід зважати на деякі фінансові затрати. Так як у молоді, м’яко кажучи, часом є проблеми із цим, на допомогу приходить інший варіант – влаштувати «паті на хаті» ( як зараз інколи говорять в молодіжних колах). Запросити друзів, взяти гітару або ж кілька дисків із цікавими фільмами, побільше попкорну і гарний настрій. Усе це є запорукою приємного і не менш цікавого вечора, аніж у пабі чи кафе. Такі собі домашні посиденьки. Головне, щоб сусіди не скаржилися.

Театри та кіно уже не займають лідируючих позицій серед місць проведення молодіжного дозвілля. Можливо, кіно ще «в тренді», проте театр… Важко зараз знайти людину (мається на увазі, саме серед сучасної молоді), котра б могла сказати, що вона є частим гостем на театральних виставах, а то й взагалі відвідує їх. А дарма! Можливо, багато кого з нас зупиняють стереотипи про «нудні» академічні спектаклі, а тому інтерес до такого швидко зникає. Натомість є старий добрий друг комп’ютер та його незамінний супутник Інтернет. Так, нічого проти них я не маю. Це чарівна паличка, яка економить наш час у пошуках потрібної інформації, це помічник у якій би то не було справі і у навчанні зокрема. Проте витрачати увесь свій вільний час на безпросвітне снування у сітях – аж ніяк не варіант. Хоч кожен сам для себе вирішує, як використати власні вільні хвилини. Важливо пам’ятати лише, що разом із зіпсованим зором і поставою як-то бонус додається духовна деградація. А це вже не найкраще явище, скажу я вам.

Досить популярними серед молоді також є культурно-масові заходи. От скажіть, хто був би проти відвідати якийсь концерт, святковий вечір, КВК? Це ж завжди море позитивних емоцій та гарного настрою, зайва нагода поспілкуватися із друзями та зібратися веселою компанією. Тому юнаки та дівчата завжди часті гості на таких заходах, особливо якщо мова йде про шкільні або університетські вечори.

Активний відпочинок не залишає своїх топових позицій у теплі пори року. Із приходом весни, літа молодь так і рветься дременути подалі від навчання та проблем, які понависли чорною хмарою над їх бідолашними студентськими чи учнівськими головами. Усілякі туристичні походи, рибалка, виїзди на природу, відпочинок у горах… Цей список можна ще продовжувати і продовжувати, поки не закінчаться канікули, а душа не почне знову тяжіти до навчання. Фантазії та енергії вдосталь, потрібні будуть тільки бажання та час.

А ось поки канікул немає, і навчання далеко не відпускає, куди податися? Парки, сквери, набережні… Коротше кажучи, усі ті затишні місця, які навіюють спокій та дають змогу дійсно відпочити. Звичайна прогулянка містом інколи є незабутнім проведенням часу, особливо якщо поруч із тобою приємна компанія – чи то кохана людина, чи то зграйка веселих, чудних, але в той же час таких рідних друзів. Можна додати у компанію морозива чи ще чогось смачненького і нумо вивчати нові цікаві місцини уже такого знайомого міста. Що ж може бути більш захоплюючим?

Іще одним місцем, де любить відпочивати сучасна молодь, є торгово-розважальні центри. Яких тільки пропозицій немає у такого роду закладу: боулінг, роледром, каток, караоке, аквапарки та багато іншого. Одним словом, чого тільки душа забажає. Якщо іти з друзями відпочивати у торгово-розважальний центр, можна витратити цілий день і ще, напевно, буде замало. Проте тут знову ж таки потрібно буде звернутися до фінансового питання.

Маловідвідуваними, проте все ж цікавими для декого із молодих людей є виставки, музеї, галереї. Особливу увагу привертають виставки сучасного мистецтва. Хоч вони і мало кому зрозумілі, та все ж варті того, щоб їх відвідати. Інколи хочеться помізкувати над тим, що то його хотів сказати скульптор, художник чи фотограф своїм творінням. Дехто навіть здатний відчути естетичну насолоду від побаченого, що інколи дивує, але в той же час заслуговує на похвалу, оскільки сучасна молодь, на жаль, мало цікавиться мистецтвом, а то й взагалі далека від цього поняття.

Тож хтось прямує до кафе, хтось – в кіно, інші – до парку, а дехто, не втрачаючи ні хвилини, – стрімголов у спорт-зал чи який-небудь фітнес центр. У тому чи іншому випадку тримати своє тіло в формі зараз «в тренді». Тому молодь часто проводить свій вільний час саме у таких місцях і вбачає в цьому відпочинок. Звичайно, такий спосіб «розважатися» є досить-таки актуальним, а відтак це ще й вдалий спосіб провести час із користю для свого фізичного та духовного здоров’я. Поряд із таким видом занять стоїть і відвідування різноманітних гуртків, секцій, що їх часто пропонують навчальні заклади. Дівчата та хлопці не лише збагачують свій внутрішній світ, а й спілкуються зі своїми однодумцями, а це також неабияк впливає на їх духовний розвиток, що є таким важливим процесом у молодому віці. Обмін думками, жваве спілкування – усе що потрібно для гарного настрою і вдалого проведення свого часу.

Це ще далеко не весь список того, чим може займатися сучасна молодь на дозвіллі. Адже у вільний від навчання час хочеться себе кудись подіти, до чогось прилучитися. Хоч інколи дехто знаходить для цього дещо невдалі способи, проте кожен вправі вирішувати для себе і розставляти пріоритети самостійно. Проте завжди варто пам’ятати, що кожна хвилина повинна бути дорогоцінною, і не варто її марнувати. Наше дозвілля неабияк впливає на формування нас самих, внутрішнього світу, особистості. Тому чи із пляшкою пива викурювати чергову цигарку біля під’їзду, чи все ж таки наважитися і піти до театру – вибір за тобою. Головне не схибити і все ж стати на вірну путь свого саморозвитку. Тож вдалого, приємного, а головне – корисного відпочинку Вам!

Анна Тисячна

Київ

спеціально для Univer.tv 


Возврат к списку


Не указан форум для отзывов.

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс