Пожежа в гуртожитку університета ім.Драгоманова очима учасника подій

Пожежа в гуртожитку університета ім.Драгоманова очима учасника подій

Як відомо, 18 листопада о 21:45 загорілася електропроводка в гуртожитку №7 Педагогічного університету ім. Драгоманова. Столичні ЗМІ яскраво висвітлили подію з усіх боків. Однак, лише Univer.tv особисто поспілкувався з безпосередньою жертвою пожежі. Зі студентом Василем, котрий розповів правду про ситуацію, що сталася того вечора.

Очима мешканця злощасного гуртожитку №7 все виглядало так:

Ми з сусідами по кімнаті сиділи у помешканні на 11 поверсі перед своїми ноутбуками. Раптом світло в кімнаті згасло. З кімнат залунали вигуки на кшталт “Включіть світло! Я ботаніку не дописав!” Згодом з’ясувалося, що електроенергії немає в усьому гуртожитку. Проте не це зчинило загальну паніку: таке траплялося тут часто. А ось коли коридори почали заповнюватися густим димом, тоді вже мешканцям гуртожитку стало не до жартів. Зрозумівши, що пора забиратися з будівлі, хлопці спробували вийти в коридор, але дим вже не давав пройти. Тоді вони зачинили двері в кімнату зсередини і відкрили вікна, висунувшись з них щоб дихати. З усіх боків чулися звуки розбитого скла, налякані крики дівчат.

Це дивовижне везіння, що на момент вимкнення струму в ліфті будівлі нікого не опинилося, адже доля тієї людини, швидше за все, стала б трагічною.

Атмосфера була нервовою і напруженою. Вже згодом хлопці висунули припущення, що цього можна було б уникнути, якби ще на ранньому етапі загорання про небезпеку мешканців сповістила пожежна сигналізація. Але тут, здається, про таку й не чули.

Пожежники приїхали швидко, слід за ними міліція і швидка допомога. Поки студенти стирчали з вікон, вогнеборці тушили електричний щиток на першому поверсі. Коли димова завіса дещо спала наш герой разом зі своїми сусідами намочили рушники і таким чином виходили з гуртожитку. Ситуація погіршувалась також і тим, що рятуватись доводилось у суцільній темряві.

У це важко повірити, але виявилося, що пожежні драбини в гуртожитку були за зачиненими і забитими дверима “щоб не курили там”. Студенти самотужки вибивали двері, розбивали скло щоб проштовхнутись назовні, на вулицю.

Всі вибігали на двір хто в чому: в капцях, домашніх штанях, футболках, в той час як нічна температура не сягала +4. Коли нарешті всіх було евакуйовано, невідомий мужчина заявив, що студенти самі винні в пожежі, бо “перевантажують мережу своїми комп’ютерами”.

Невдовзі на місці події з’явився один з керівників Природничо-географічного інституту. Він повідомив вже колишніх мешканців гуртожитку, що “в такій ситуації мародерства не уникнути, проте ми намагатимемося”. На підтвердження його слів будівлю оточила міліція, яка нікого не пускала в середину протягом ночі. Проте, як не старалися, вранці було виявлено зникнення трьох ноутбуків, двох планшетів і кількох мобільних телефонів.

Постраждавших мешканців сьомого гуртожитку на ніч поселили у сусідні гуртожитки університету. Студенти залюбки надавали допомогу своїм сусідам, зігрівали і заспокоювали їх.

Подейкують, що за останні чотири роки загорання електропроводки трапляється вже втретє, але на цей раз воно виявилося наймасштабнішим.

Наступного ранку вже почались роботи по реконструкції пошкоджених ділянок гуртожитку. Студентів, поверх за поверхом, впускали в будівлю, щоб ті могли забрати свої речі.

Дирекція університету розпустила постраждавших по домівкам. Щасливі студенти з легкістю на душі попрямували в рідні міста. Відтепер вони вільні аж до 25 листопада. Таких позачергових канікул ніхто не очікував, але раді ним були всі.

Валерія Камінська

Київ

cпеціально для Univer.tvВозврат к списку


Не указан форум для отзывов.

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс