До 1025-річчя Хрещення Русі в Києві відкриється виставка «Скарби Святих Лавр України»

До 1025-річчя Хрещення Русі в Києві відкриється виставка «Скарби Святих Лавр України»

8 липня о 15.00 в Музеї історії Києва відкриється виставка «Скарби Святих Лавр України», присвячена 1025-річчю Хрещення Русі.

На виставці представлено унікальні предмети трьох Лавр України: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Успенської Свято гірської Лаври. Ці монастирі є найбільшими духовними центрами України. Їх історія відбиває розвиток православної монастирської культури в центральному, західному та східному регіонах України. Сьогодні вони відомі на весь світ і продовжують розвиватися та укріплюватися, виконуючи свою духовну місію.

Експонати виставки, серед яких ікони, церковні книги, хрести-енколпіони, шати для ікон, потирі, кахлі, літографії, сувенірна продукція, висвітлюють загальну сутність і велич цих духовних осередків та особливості кожного храму та розповідають про життя трьох найбільших в Україні святинь через їх духовну діяльність.

Виставка «Скарби Святих Лавр України», приурочена до 1025-ліття Хрещення Київської Русі, триватиме до 15 серпня у Музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).

Довідково:

Хрещення Русі в 988 році ознаменувалося зведенням на руській землі храмів, а з XI століття - і монастирів, перші з яких виникли в Києві. Вони були центрами культурного життя, освіти, видавничої справи, іконописання, сприяли розвитку архітектури.

Лавра – назва деяких найбільших чоловічих православних монастирів, як правило, підпорядкованих безпосередньо патріарху. Також лаврами можуть називатись католічні монастирі східних традицій, перш за все уніатські.

В Україні статус лаври мають три монастирі: Києво-Печерська Лавра (з 1598р. або 1688р., Київ), Почаєво-Успенська лавра (- 1833р., Почаєв), Успенська Святогорська лавра (з 2004р., Святогорськ).

В Росії статус лаври мають два монастирі: Троїце-Сергієва Лавра (з 1744р., Сергієв Посад), Олександро-Невська лавра (1797р., Санк-Петербург).

                                                                                               За інформацією Міністерства культури України


Возврат к списку


Не указан форум для отзывов.

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс