Обговорено питання правового життя України

Обговорено питання правового життя України

3 квітня у Національному університеті державної податкової служби України відбулася VІІ кафедральна студентська науково-практична конференція «Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку».

Організаторами виступили кафедра кримінального права, процесу та криміналістики юридичного факультету і кафедральне Наукове товариство студентів та курсантів.

На захід завітали: заступник завідувача кафедри Л. Омельчук; відповідальна за роботу НТСК О. Линник; доценти кафедри Н. Потомська та В. Шкелебей; голова ради Наукового товариства студентів юрфаку Я. Городок.

«Поточні перетворення у державно-правовій сфері потребують сучасного наукового забезпечення, розробки відповідних наукових орієнтирів, концепцій, юридичних понять та категорій. Розвиток і вдосконалення правової системи вимагає наукового комплексного дослідження правотворчих та державотворчих процесів і факторів, що визначають умови розбудови правової держави та громадянського суспільства», – наголосила у вступному слові к.ю.н., доцент, заступник декана юридичного факультету Леся Нікітіна.

Неодноразово під час виступів та дискусій наголошувалося, що значення досягнутого завжди краще усвідомлюється, коли побачиш, з чого все починалося. При цьому важливим є досвід кримінологічного знання, узагальнення пройденого шляху. З іншого боку, не може бути кваліфікованого знавця кримінології без знання її історії, знання різних точок зору, концепцій, теорій. Важливим є комплексне вивчення науки, що допомагає руху вперед, до нових висот.

Крім цього, сучасна кримінологія далеко пішла від свого первинного образу, то ж вона не може бути повністю орієнтованою на попередню наукову думку і традицію. Під час подібних наукових заходів та завдяки працям науковців виробляються конструктивні рішення, що забезпечують позитивні зміни у чинному законодавстві.

«Подальший розвиток та вдосконалення національної правової системи безпосередньо пов’язаний із необхідністю вдосконалення нормативної основи – вдосконалення механізму правового регулювання суспільних відносин як у цілому, так і у межах окремих галузей права», – акцентувала увагу присутніх при підведенні підсумків заступник завідувача кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Оксана Сіренко.

Загалом учасники обговорювали проблемні питання у таких напрямах роботи конференції: актуальні проблеми криміналістики та криміналістичного процесу України; перспективи розвитку кримінології та кримінального права України; актуальні проблеми кримінально-виконавчого законодавства та протидії злочинності.

За найкращі виступи дипломи отримали студенти: ІІІ місце – Наталія Гелемей (група П-34), ІІ – Віталій Мовчан (взвод ПМП-32), І – Сніжана Пичоха (група ПБ-36). Також грамотами відзначили студентів: за активну правову позицію в умовах реформування кримінальної юстиції – Олександру Яворську (група ПМСП-51), за актуальну та змістовну доповідь – Діану Горохівську (взвод ПМПі-12-7).

Ксенія Палієва


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс