Лекція у Львівській політехніці

Лекція у Львівській політехніці

Міський голова Львова Андрій Садовий, як повідомляє прес-центр “Львівська політехніка”, завітав до ВНЗ як до рідної Альма-матер. Адже представляючи гостя колективу студентів і викладачів, ректор університету професор Юрій Бобало нагадав, що Андрій Садовий – випускник “Львівської політехніки” і ніколи про це не забуває. Нині мерія постійно допомагає університетові вирішувати різноманітні проблеми життєдіяльності і розвитку навчального закладу. А в апараті міської ради працює чимало випускників-політехніків.

Андрій Садовий завітав до “Львівської політехніки” , аби виступити тут із відкритою лекцією “Розвиток міста, у якому комфортно жити”. З 2006 року, коли його вперше було обрано міським головою Львова, мерія проробила понад 120 різних програм та концепцій розвитку міста. Це стало основою вироблення стратегії Львова. Пріоритетними для міського розвитку міста визначені дві галузі – туризм і ІТ-технології. За цей час у сфері туризму створено 10 тисяч нових робочих місць. В ІТ-індустрії Львів посідає третє місце в Україні після Києва і Харкова. У ній вже зараз задіяно 10 тисяч працівників. У наступному році їх вже буде 13 тисяч. Робота у цій галузі дає змогу молодим людям, зокрема, випускникам Львівської політехніки отримувати на місяць від 10 тисяч гривень.

Чимало запитань до мера від присутніх стосувалися транспортної проблеми у місті. Міський голова бачить її вирішення комплексно. Це збільшення комунального парку автобусів великої місткості, наведення порядку з паркуванням машин. Зараз, приміром, розробляється концепція великого підземного паркінгу навпроти університету імені Івана Франка.

Нещодавно поблизу корпусів Львівської політехніки встановлені міні-паркінги, і майже всі вони заповнені студентськими велосипедами. Але один із студентів поскаржився міському голові, що від студмістечка в районі Вулецьких пагорбів до навчальних корпусів не прокладено велодоріжок. Мер сказав, що нині у Львові вже споруджено 50 кілометрів велодоріжок у різних мікрорайонах міста. Тепер завдання - з'єднати їх між собою. До 2020 року їх загальну протяжність планується довести до 270 кілометрів.

А керівники Львівської політехніки звернулися до міської влади з проханням передати на баланс університету сквер поблизу церкви Юра. Міський голова прямої відповіді на цю пропозицію не дав. Він сказав, що треба узгодити інтереси міста, університету й керівництва УГКЦ. У цьому сквері наступного року, коли відзначатиметься 70-і роковини від дня смерті Андрея Шептицького, планується встановити пам'ятник митрополитові. Місце розташування парку ще дискутується. Є пропозиція встановити монумент на території паркової зони за Митрополичими палатами. Андрій Садовий відзначив ініціативу викладачів і студентів з кафедри містобудування Інституту архітектури Львівської політехніки, які вже розробили концепцію відкритої паркувальної зони за Митрополичими палатами храму святого Юра.

Ігор Галущак

ЛьвівВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс