Дистанційна освіта: за і проти

Дистанційна освіта: за і проти

На останньому в 2013 році засіданні Вченої ради Національного університету “Львівська політехніка” основним питанням було запровадження дистанційної освіти. Нині в університеті вже створено солідне науково-технічне, методичне підгрунття для запровадження такої форми навчання. Набирає поширення й поглиблення віртуальне навчальне середовище (ВНС). Створено 572 сертифікованих електронних навчально-методичних комплекси з профільних дисциплін.

Як зауважив проректор Дмитро Федасюк, сьогодні дистанційна освіта невпинно утверджується у провідних університетах світу. Скажімо, торік університети Гарварда і Массачусетса створили спільний інформаційний продукт для запровадження електронної форми навчання. Цього року до надання такої освітньої послуги приєдналися ще 25 університетів США. За його словами, уряд, Міністерство освіти і науки України розробили усі необхідні нормативно-правові документи для запровадження повноцінної дистанційної освіти. Чималий досвід у цьому вже мають Національні університети “Київський політехнічний інститут, “Харківський політехнічний інститут”, Хмельницький національний університет, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.

Проте не всі викладачі однозначно сприймають віртуальне навчальне середовище і дистанційне навчання. Скажімо, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування професор Михайло Лобур висловив сумнів щодо технічної готовності та наявних потужностей інформаційної мережі для широкого запровадження дистанційної освіти. Окрім того, він бачить у цьому небезпеку втрати безпосереднього спілкування викладача та студента. Адже може статися так, що невдовзі студент перестане пізнавати на вулиці свого викладача.

Натомість ректор Львівської політехніки, професор Юрій Бобало, підсумовуючи обговорення, заспокоїв скептиків. Ні в 2014, ні в 2015 року дистанційна освіта у повному обсязі запроваджена не буде. Досить сказати, що наразі у віртуальному навчальному середовищі розміщено лише десяту частину наявних навчально-методичні комплексів. Дистанційне навчання буде вводитися поетапно, отож всі кафедри, деканати повинні ставити перед собою реальні завдання й виконувати їх. А на підставі ухвали Вченої ради буде розроблено своєрідну “дорожню карту” запровадження в університеті повноцінної дистанційної освіти.

Ігор Галущак

ЛьвівВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс