Вікіпедія оголошує всесвітній фотоконкурс пам’яток культурної спадщини  «Вікі любить пам’ятки»

Вікіпедія оголошує всесвітній фотоконкурс пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки»

Усі охочі зможуть узяти участь у всесвітньому фотоконкурсі пам'яток культурної спадщини «Вікі любить пам'ятки» (Wiki Loves Monuments), який триватиме з 1 по 30 вересня 2013 року. До проекту долучаться понад 40 країн. В Україні конкурс проводитиме громадська організація «Вікімедіа Україна» за підтримки Міністерства культури України.

Метою конкурсу є централізоване зібрання на сторінках Вікіпедії фотографій, які представляють пам'ятки культурної спадщини світу. Зокрема, у Вікіпедії буде створено найбільший і найповніший каталог українських пам'яток культурної спадщини, проілюстрований світлинами учасників і відкритий для мільйонів інтернет-користувачів з усього світу.

Згідно з умовами конкурсу, фотографи (професіонали й аматори) з різних країн протягом усього вересня розміщуватимуть свої роботи у Вікісховищі. Після завантаження всі зображення набувають ліцензії Creative Commons, яка передбачає вільне використання за умови посилання на автора та джерело.

Щоб узяти участь в українській частині конкурсу, потрібно:

  1. Зареєструватись у Вікісховищі (http://commons.wikimedia.org).
  2. Знайти пам'ятки, фото яких планується подати на конкурс, скориставшись списками пам'яток або пошуком на тулсервері. Посилання на ці ресурси містяться на офіційному сайті конкурсу: http://wlm.org.ua/
  3. Запам'ятати ідентифікатори (ID) знайдених пам’яток.
  4. Сфотографувати пам'ятки (УВАГА! У конкурсі беруть участь і фотографії, зроблені раніше, до початку конкурсу). На конкурс бажано надсилати світлини високої якості.
  5. Завантажити фотографії до Вікісховища в період з 1 по 30 вересня, вказавши ID пам'яток.

До 21 жовтня в кожній країні буде відібрано найкращі фотографії, які подаватимуться на розгляд міжнародному журі. Найкращого фотографа світу планується оголосити до 8 листопада 2013 року. Окремо буде складено рейтинг країн-учасниць за кількістю завантажених світлин.

В українській частині конкурсу, крім основних номінацій (за найкращі фотографії та за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток), передбачені додаткові (за найкращу серію фотографій пам’ятки та за найкращі фотографії по кожному з регіонів України) та спеціальні номінації (наприклад, «Київ очима іноземців», «Вірменські пам’ятки в Україні»).

У 2013 році українська частина конкурсу боротиметься ще й за місце в Книзі рекордів України.

Довідково:

У 2011 році конкурс «Вікі любить пам'ятки» встановив світовий рекорд як найбільший фотоконкурс (169150 конкурсних світлин). А 2012 року географія фотоконкурсу охопила 33 країни світу з чотирьох континентів. У базі даних конкурсу було зібрано понад 800 тисяч пам'яток. Результати 2012 року перевершили рекорд попереднього року: кількість світлин сягнула 350 тисяч. Минулого року Україна брала участь у фотоконкурсі «Вікі любить пам'ятки» вперше та посіла четверте місце після Польщі, Іспанії та Німеччини з понад 33-ма тисячами фотографій пам'яток.

Прес-служба

Міністерства культури України


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс