Підвищення плати за навчання у мистецьких школах не буде

Підвищення плати за навчання у мистецьких школах не буде

Підвищення плати за навчання у мистецьких школах не буде. Про це заявив Перший заступник Міністра культури України Тимофій Кохан на Всеукраїнській нараді керівників регіональних органів культури з питань стану та перспектив розвитку культурно-мистецької освіти у Львові.

«Позиція Міністерства – ми будемо проти того, щоб піднімати плату за навчання. Це була ідея міністерства фінансів. У них завдання знаходити нові форми поповнення бюджету, але в даному випадку є абсолютно чітка позиція Уряду, що на даному етапі підвищення не буде. Тут всі мають розуміти, що це не та галузь і не форма, де треба брати гроші. Навчання, діти, естетичне виховання – тут треба, навпаки, давати, знаходити максимальну можливість фінансовий тягар з батьків зняти. Вони просто не будуть віддавати дітей у цю школу, а далі ви розумієте, що буде – буде катастрофа для поколінь», – зазначив Перший заступник Міністра.

Тимофій Кохан також додав що зараз відбувається перегляд бюджету, відтак Міністерство сподівається на додаткові фінанси. За його словами, також не може бути мови про зменшення кількості працівників галузі.

«Міністерство культури шукає способи підняти престиж закладів культури на селі та працевлаштувати усіх фахівців творчих професій. Адже в Україні 25% випускників культурно-мистецьких вузів не мають місця праці. Приміром, в Донецькій області працевлаштування випускників комунальних ВНЗ ледве перевищує 40% (середній по Україні – 84,7). А в цей час в області працює 4 музичних училища. Як на це реагувати? Низький рівень працевлаштування випускників характерний для Івано-Франківської (50%) та Житомирської (54,5%) областей. Ми знаємо, що керівники місцевих органів самоврядування, м’яко кажучи, не сприяють цьому. В результаті, у переважній більшості областей забезпеченість на селі клубними, а подекуди і бібліотечними фахівцями ледь сягає 30%. Постає питання ефективності використання бюджетних коштів на підготовку кадрів» - розповів Тимофій Кохан.

Довідково:

Мережа закладів освіти сфери культури:

11 державних ВНЗ культури і мистецтв ІІІ-ІV-го та 1 – І-го рівнів акредитації;

64 комунальних ВНЗ культури і мистецтв І-ІV-го рівнів акредитації;

7 державних спеціалізованих мистецьких шкіл (у т. ч. 6 – середніх);

1466 комунальних початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (у т. ч. 939 – музичних, 10 – хореографічних, 125 – художніх, 9 – хорових, 393 – шкіл мистецтв).

У галузевих закладах освіти навчається майже 385 тис. студентів і учнів (у т.ч. близько 47 тис. студентів ВНЗ). Забезпечують навчальний процес 50 тис. викладачів, з яких біля 11 тис. працює у вищій школі. Щорічно державні і комунальні ВНЗ випускають більше 10 тис. фахівців.

За інформацією Міністерства культури України


Возврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс