Журналістська освіта в Запорізьких університетах

Журналістська освіта в Запорізьких університетах

Вищу освіту за спеціальністю «журналістика» можна здобути в трьох вищих навчальних закладах Запоріжжя. Серед них – Запорізький національний університет, Запорізький національний технічний університет та Класичний приватний університет. Розглянемо особливості здобуття журналістського фаху в кожному з них.

Піонером журналістської освіти в Запоріжжі по праву можна вважати Запорізький національний університет, тож наш огляд варто розпочати саме з нього.

Спеціальність «журналістика» на базі філологічного факультету в ЗНУ була відкрита ще в 1997 році, а вже у 2004 році було утворено окремий факультет журналістики.

Наразі освіта на даному факультеті, окрім фахових викладачів, має такі переваги як існування напрямків підготовки «Видавнича справа та редагування» і «Реклама та зв’язки з громадськістю», а також новоутворений напрям підготовки для магістрів - «Медіа-комунікації».

Окрім цього, беззаперечними досягненнями факультету журналістики ЗНУ є студентське радіо «Юніверс», яке успішно веде ефір в мережі інтернет і пропонує студентам університету активну співпрацю, та телестудія «Юніверс-ТБ», яка надає студентам можливість практичних занять з тележурналістики.

Кафедра журналістики в Запорізькому національному технічному університеті, попри порівняно нещодавню появу (у вересні 2007 року кафедра виникла як структурний підрозділ гуманітарно-правового факультету), також активно набирає обертів у своєму розвитку.

Серед особливостей журналістської освіти на базі ЗНТУ, варто назвати активну співпрацю кафедри з Запорізькими ЗМІ, що надає широкі можливості подальшого працевлаштування студентам-випускникам.

На базі Класичного приватного університету факультет журналістики був утворений 2000-го року, а в 2004-му році він був перейменований в «Інститут журналістики та масової комунікації».

Студенти-журналісти, навчаючись у Класичному приватному університеті, як і студенти ЗНУ, мають можливість практикуватись в журналістській майстерності, так як на базі університету працює «Навчальна лабораторія ТБ, радіо і фотосправи».

Також серед переваг, якими зацікавить КПУ, варто назвати «Школу молодого журналіста». Даний проект є безкоштовним і проводиться для учнів 9-11 класів з жовтня по лютий, маючи на меті ознайомлення майбутніх абітурієнтів з журналістським фахом.

Зважаючи на те, що усі три заклади випустили достатню кількість фахівців у сфері ЗМІ, які вже встигли здобути славу журналістів як на регіональному, так і на всеукраїнському рівнях, важко віддати першість одному з вишів. Та все ж можна з впевненістю зазначити - який би з університетів не був обраний абітурієнтом, його вибір буде вірний в будь-якому разі.

Андрій Рибальченко

Запоріжжя

cпеціально для Univer.tvВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс