Ні - стереотипам. Так - улюбленій справі!

Ні - стереотипам. Так - улюбленій справі!

Сьогоднішній вибір спеціальностей та напрямків вражає своєю різноманітністю. Із року в рік тисячі вчорашніх школярів роблять свій найважливіший у житті вибір - вибір професії. Звісно, можна виділити кілька спеціальностей, що не втрачають своєї популярності серед абітурієнтів ніколи. Це такі напрямки, як міжнародні відносини, право, медицина, економіка. А є і такі, що користуються шаленим попитом лише в останні роки. Невпинно зростає популярність на професії, пов’язані з рекламою, зв’язками з громадскістю та IT-сферою. Та які б професії не стали мейнстрімом наступного року, все одно існуватиме невидимий, проте відчутний розподіл на жіночі й чоловічі напрямки. Всі звикли до того, що КПІ - це ВУЗ для хлопців, а Лінгвістичний - виключно дівчачий. То коли ж ми руйнуватимемо стереотипи? Чи може вони і зараз лише уявні?

Поспілкувавшись зі студенткою Лінгвістичного університету я зрозуміла, що зустріти хлопця в коридорі цього ВУЗу - рідкісна випадковість. Пояснити чому філологія вважається жіночою справою неможливо. Та факт лишається фактом. За моїми підрахунками, на кожного хлопця-щасливчика філологічного факультету припадає 8 дівчат. Тож парубкам-філологам можна тільки позаздрити, адже їм щоб опинитися в жіночому товаристві достатньо прийти на пари.

Щодо дівчат-технарів, то тут справа доходить до абсурду: суспільство настільки зациклено на думці, що математика та фізика не для жінок, що навіть розумні дівчата бояться сувати ніс на технічні спеціальності. Тільки уявіть: на факультеті радіомеханіки зі 100 студентів лише 5 дівчат! Феміністки б обурились з такої несправедливості.

Здавалося б, 21 століття - доба статевого рівноправ’я, а це означає, що потрібно відкинути в минуле застарілі стереотипи про жіночі й чоловічі професії. Саме так зробила Катерина - студентка факультету мікро- та наноелектроніки. Вона впевнена, що стане професіоналом та розбиратиметься у своїй спеціальності не гірше за будь-якого чоловіка. На питання про нестандартний вибір професії скромно відповідає: “Я просто обрала те, до чого лежить душа. У майбутньому ніхто не посміє сказати мені, що я жінка, а тому не розбираюсь в нанотехнологіях”.

На жаль, таких дівчат, як Катя на сьогодні не достатньо щоб перевернути уявлення про “нежіночі професії”, та я впевнена, що з плином часу їх ставатиме все більше й більше, адже недарма 21 сторіччя називають ерою фемінізму.

Зважаючи на всі наведені факти, хочеться побажати майбутнім абітурієнтам при виборі професії керуватися виключно своїми внутрішніми відчуттями, потягами та бажаннями, обирати те, у чому почуватимешся комфортно, буде це наноелектроніка чи філологія.

Валерія Камінська

Київ

cпеціально для Univer.tvВозврат к списку

Реклама
В молодой и развивающийся интернет-проект (тематика проекта: все для студентов и абитуриентов) требуется оператор/монтажер видео с опытом работы, либо без опыта работы, желающий добиться успехов в своей деятельности (студент). Работа в интересной команде и получение опыта гарантировано.

Информацию о себе и примеры своих работ присылайте по адресу:
 inetproekt.ua@gmail.com
или пишите в соц/сетях:

https://www.facebook.com/univertv.uaПортал для студентов и абитуриентов. Все права защищены.

Условия использования контента. При полном или частичном копировании информации, ссылка на Univer.tv обязательна (для интернет-ресурсов нужна гиперссылка).

Сайт разработан компанией Апсель ®          
Готовые сайты и магазины на 1С-Битрикс